Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w badmintonie
9 kwietnia 2015 roku w hali MOSiR w Czeladzi odbył się Finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w badmintonie dziewcząt i chłopców szkół podstawowych, w którym uczestniczyło 26 najlepszych dwuosobowych drużyn z województwa śląskiego.
 
Drużyny zostały wyłonione w wielostopniowych rozgrywkach od rozgrywek miejskich poprzez powiatowe po rejonowe. Uroczystego otwarcia Igrzysk dokonał Burmistrz Miasta Czeladź Zbigniew Szaleniec. Zawody były przeprowadzone systemem indywidualnym do dwóch przegranych meczów. O końcowym wyniku drużyny decydowała suma punktów zdobytych za indywidualne miejsca zawodników. MZS – Szkołę Podstawową nr 2 z Czeladzi reprezentowali Damian Urbański i Mateusz Sewerynek, którzy zajęli drużynowo V miejsce. Najlepszy nasz zawodnik Damian Urbański indywidualnie zajął miejsce VI.
Wyniki dziewcząt:
1. SP 1 Lubliniec.
2. SP Bieruń Stary.
3. SP 18 Pszczyna.
Wyniki chłopców:
1. SP Bojszowy.
2. SP 18 Pszczyna.
3. SP Olsztyn.
5. MZS–SP2 Czeladź.
    
Organizatorem zawodów był Śląski Szkolny Związek Sportowy w Katowicach, MZS-SP2 w Czeladzi i MOSiR w Czeladzi. Najlepszym zawodniczkom i zawodnikom puchary, dyplomy i medale wręczał dyrektor MOSiR w Czeladzi Henryk Michalski.
Organizacja Finału Igrzysk Młodzieży Szkolnej w badmintonie to duże wyróżnienie dla Czeladzi. O wyborze gospodarza zdecydowała bardzo dobra baza sportowa, dysponujemy na hali MOSiR sześcioma boiskami do badmintona oraz doświadczenie w organizacji imprez w tej dyscyplinie.
Dodajmy, że reprezentanci MZS–SP 2 zdobyli już 66 punktów, uczestnicząc w trzech finałach wojewódzkich, w różnych konkurencjach, w ramach rywalizacji o Puchar Śląskiego Kuratora Oświaty.
Gratulując i życząc dalszych sukcesów zawodnikom, zapraszamy mieszkańców 19 kwietnia na IV Grand Prix Czeladzi w badmintonie.

                            trener i organizator: Andrzej Mentel
Udostępnił - Łukasz Kożuch (Wydział Promocji Miasta) - 2015-04-13 12:57:05
Opublikował - Łukasz Kożuch (Wydział Promocji Miasta) - 2015-04-13 12:57:05
Zmienił - Łukasz Kożuch (Wydział Promocji Miasta) - 2015-04-13 13:01:50