NOWA STRONA MIASTA
Już 1 kwietnia, i to nie jest prima aprilis, po kilku miesiącach przygotowań, portal internetowy naszego miasta zmieni swoje oblicze.
 
Z wizytą u Wilhelma Kidawy
Muzeum Saturn serdecznie zaprasza 1 kwietnia o godz. 17.00 na wernisaż najnowszej wystawy pt. „Z atelier fotograficznego Wilhelma Kidawy”.
 
Rodzina 500+ rusza nabór wniosków
Informujemy, że od piątku 1 kwietnia br. w siedzibie Urzędu Miasta Czeladź  (parter, pokój 16 i 19) będzie można składać wnioski w ramach Programu Rodzina 500+.
 
Czeladzki Rynek w świątecznej odsłonie
W Wielką Sobotę, gdy w kościołach odbywały się święcenia pokarmów mających trafić na świąteczne stoły, mieszkańcy Czeladzi mogli chociaż na chwilę oderwać się od ostatnich porządków, pieczenia babek oraz mazurków i przyjść na miejski Rynek, który powitał ich niezwykłą świąteczną atmosferą.
 
Zmarł Ireneusz Gawroński (1948-2016)
Dzisiaj, 25 marca odszedł Ireneusz Gawroński, radny Rady Miejskiej w Czeladzi, publicysta i społecznik.
 
Życzenia Burmistrza
 
Wielkanoc w Czeladzi
Wspaniała wielkanocno-wiosenna atmosfera zapanuje w sobotę w Czeladzi.
 
Silesian Open 2016
19 i 20 marca 2016 r. w hali MOSiR w Czeladzi już po raz drugi odbyły się międzynarodowe zawody agility Silesian Open 2016, pod patronatem Burmistrza Miasta Czeladź Zbigniewa Szaleńca. Udział w zawodach wzięło 170 zawodników z dwunastu krajów: Polski, Czech, Słowacji, Austrii, Niemiec, Słowenii, Francji, Włoch, Danii, Litwy, Łotwy, a nawet dalekiej Norwegii. Znaleźli się wśród nich zawodnicy, którzy uczestniczyli w mistrzostwach świata i Europy w agility, a nawet medaliści takich prestiżowych imprez.
 
Nie żyje Krzysztof Zajczyk
Smutna wiadomość dotarła do nas z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Czeladzi.
 
Czeladzka Rada Działalności Pożytku Publicznego już działa
17 marca 2016 r. podczas sesji Rady Miejskiej w Czeladzi Burmistrz Miasta poinformował wszystkich obecnych o powołaniu I kadencji Czeladzkiej Rady Działalności Pożytku Publicznej i uroczyście wręczył członkom oficjalne powołania, życząc owocnej współpracy na rzecz czeladzkiej społeczności.
 
Akcja przewonienia gazu w Czeladzi

 
Rodzina 500+ - dodatkowe informacje
Pragniemy Państwa poinformować, że od 22.03.2016r. (wtorek) w budynku  Urzędu Miasta  (parter – punkt Informacyjny) udzielane będą informacje dotyczące  Programu „Rodzina 500+”.
 
Gospel Sound, czyli dźwięk Ewangelii
Muzeum Saturn zaprasza 18 marca o godz. 18.00 na wyjątkowy, pełen energii i radości koncert chóru Gospel Sound.
 
Ziołowe ABC
24 marca (czwartek) o godz. 17.00 zapraszamy na kolejne spotkanie z Adamem Opoką w ramach cyklu Ziołowe ABC. Tematem spotkania będą Choroby cywilizacyjne: cukrzyca.
 
Szybki PIT
W dniach 4 i 18 kwietnia, w godz. 8.00-14.00 w Urzędzie Miasta w Czeladzi pracownicy Urzędu Skarbowego w Będzinie będą przyjmowac zeznania roczne.
Załączniki:
Pobierz plik (US komunikaty.pdf)US komunikaty.pdf 68 Kb
 
Agility Silesian Open 2016
Zapraszamy wszystkich Czeladzian do kibicowania podczas zawodów "Agility Silesian Open  2016", które odbędą się w najbliższy weekend 19-20. marca w hali MOSiR Czeladź
 
Finał XII Mistrzostw Czeladzi w Kręglach
12 marca w kręgielni Aquaparku NEMO w Dąbrowie Górniczej  czeladzki MOSiR już po raz dwunasty zorganizował Mistrzostwa Czeladzi w Kręglach o Puchar Burmistrza Miasta Czeladź.
Załączniki:
Pobierz plik (Kregle_Wyniki.pdf)Kregle_Wyniki.pdf 54 Kb
 
Młodzieżowe Targi Pracy i Edukacji
Starosta Będziński oraz Powiatowy Urząd Pracy w Będzinie zapraszają na     Młodzieżowe Targi Pracy i Edukacji które odbędą się 21.03.2016
w godzinach 10:00 – 13:00 w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych  Nr 1  w Czeladzi przy ul. Grodzieckiej 29
 
Uwaga: Deratyzacja!
 Burmistrz Miasta Czeladź informuje wszystkich mieszkańców, firmy, instytucje, zakłady pracy o obowiązku przeprowadzania powszechnej akcji odszczurzania na terenie naszego miasta.
 
Otwórz umysł, czyli „Ars Ludens” w Elektrowni
Kreatywne pomysły, nieprzeciętne formy gry ze sztuką oraz doza konkretnej muzyki, gościły na wernisażu wystawy "Ars Ludens" w Galerii Sztuki Współczesnej Elektrownia 3 marca 3016 roku.
 
Koncert z okazji Dnia Kobiet
Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział Rejonowy w Czeladzi serdecznie zaprasza na koncert zespołu "Orfeusz" z okazji Dnia Kobiet.
 
„Rodzina 500+” – najważniejsze informacje
Od 1 kwietnia br. startuje program „Rodzina 500+”.

Załączniki:
Pobierz plik (wniosek_500.pdf)wniosek_500.pdf 145 Kb
 
Zaproszenie na wieczór autorski
W czwartek, 10 marca, o godzinie 17:30 zapraszamy do Muzeum Saturn na spotkanie autorskie z profesorem Zbigniewem Białasem, literaturoznawcą, anglistą, prozaikiem i tłumaczem, przede wszystkim zaś autorem „trylogii sosnowieckiej”.
 
Tak dla Metropolii?
Konsultacje społeczne w sprawie wyrażenia opinii o przystąpieniu Czeladzi do tworzonego wraz z innymi gminami, związku metropolitalnego odbywać się będą w formie głosowanie w dniach 6 i 7 kwietnia 2016 r. w godzinach pracy urzędu. Mieszkańcy odpowiedzą na pytanie „Czy jest Pani/Pan za wstąpieniem Gminy Czeladź do Związku Metropolitalnego?”


 
Co będzie z drzewami na "Grabku"?
W ostaniach dniach pojawiły się liczne głosy mieszkańców zaniepokojonych losem drzew w Parku Grabek.
 
Bezpłatne doradztwo dla organizacji pozarządowych
Pragniemy przypomnieć, że w dniu 9.03.2016 r. od godz. 14.00 w siedzibie Urzędu Miasta Czeladź, przy ulicy Katowickiej 45, w sali 114 udzielane będzie bezpłatne porady (indywidualne oraz grupowe) dla wszystkich organizacji pozarządowych. Doradztwo udzielane będzie przez  specjalistę z Ośrodka Wspierania Ekonomii Społecznej.
 
X Mistrzostwa Czeladzi w Narciarstwie Alpejskim zakończone
  X Mistrzostwa Czeladzi w Narciarstwie Alpejskim o Puchar Burmistrza Miasta Czeladź zakończone.
Załączniki:
Pobierz plik (Wyniki_Narciarstwo.pdf)Wyniki_Narciarstwo.pdf 118 Kb
 
Najwierniejszym z wiernych - żołnierzom Rzeczpospolitej
Od 4 marca w Muzeum Saturn dostępna jest dla zwiedzających wystawa opracowana przez Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie pt.: „Zaplute karły reakcji. Polskie podziemie niepodległościowe w latach 1944-1956”.
 
Dzień Kobiet

 
Darmowa pomoc prawna
 Szanowni Państwo,

W związku ze zmianą siedziby punktu Nieodpłatnej Pomocy Prawnej w Sławkowie, w załączeniu przesyłam nowy harmonogram  oraz tablice informacyjne dla osób chcących skorzystać z porad prawnych. 
Załączniki:
Pobierz plik (Harmonogram.pdf)Harmonogram.pdf 107 Kb
Pobierz plik (grafika2-2.jpg)grafika2-2.jpg 120 Kb
Pobierz plik (grafika1.jpg)grafika1.jpg 221 Kb
 
Zasłużona emerytura Roberta Szczupidera
Przejście dyrektora Miejskiego Zarządu Gospodarki Komunalnej Roberta Szczupidera, z dniem 26 lutego 2016 r. na zasłużoną emeryturę,
 
Powstała Rada Działalności Pożytku Publicznego
Działając na podstawie ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (art. 41g) oraz Uchwały Nr XVII/260/2015 Rady Miejskiej w Czeladzi z dnia 26 listopada 2015 r. w sprawie określenia trybu powoływania członków oraz organizacji i trybu działania Czeladzkiej Rady Działalności Pożytku Publicznego 22 lutego 2016 r. Burmistrz Miasta Czeladź powołał pierwszą Czeladzką Radę Działalności Pożytku Publicznego.
 
XII Mistrzostwa Czeladzi w Kręglach
Serdecznie zapraszamy wszystkich młodych i starszych czeladzian na świetną zabawę w bowling. Już w sobotę 12 marca o godz. 9:00 odbędą się XII Mistrzostwa Czeladzi w Kręglach o Puchar Burmistrza Miasta Czeladź. Zawody odbędą się w NEMO Dąbrowa Górnicza (dojazd we własnym zakresie). Zawodnicy będą rywalizować w 3 kategoriach - mężczyźni, kobiety oraz młodzież do 16 roku życia. Kto zostanie mistrzem dowiemy się już 12 marca 2016 roku.
 
Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Bóg, Honor i Ojczyzna były dla Nich najważniejsze. Nie uznali końca II wojny światowej i z bronią w ręku wystąpili przeciw drugiemu zaborczemu totalitaryzmowi. W PRL określano Ich mianem faszystów i bandytów. Ginęli podczas leśnych potyczek i w katowniach UB. Przez lata nie wolno było o Nich mówić i pisać. Żołnierze Wyklęci. Żołnierze Niezłomni.
 
ANKIETER URZĘDU STATYSTYCZNEGO MOŻE ZAPUKAĆ DO DRZWI
Uprzejmie informujemy, że Urząd Statystyczny w Katowicach realizuje na terenie województwa śląskiego reprezentacyjne badania ankietowe.

 
„O prosiaczku brudasku” spektakl dla dzieci
 Miasto Czeladź wraz z Spółdzielczym Domem Kultury „Odeon” serdecznie zapraszają wszystkie czeladzkie dzieciaki na spektakl teatralny pt. „O prosiaczku brudasku”, w ramach cyklu Niedzielny Teatrzyk dla Najmłodszych.


 
Zgasł zimowy kominek HAZ
Ściągnięciem flagi harcerskiej z masztu zakończył się w hali MOSiR II turnus Harcerskiej Akcji Zima, a tym samym zakończyły się tegoroczne ferie dla uczniów czeladzkich szkół.
 
Zapraszamy na Białe Szaleństwo

 
Komunikat w sprawie dokarmiania ptaków

 
Ars Ludens w „Elektrowni”
Na wernisaż wystawy ARS LUDENS zaprasza 3 marca o godz. 18.00  Galeria Sztuki Współczesnej „Elektrownia”.

 
Obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”
 W tym roku, w dniu 1 marca, po raz pierwszy obchodzono w Czeladzi Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych".
 
II turnus Harcerskiej Akcji Zima rozpoczęty
22 lutego w Hali MOSiR uroczystym apelem otwarto II turnus Harcerskiej Akcji Zima.
 
Seniorze, nie daj się nabrać!
W ramach ogólnopolskiej akcji „Nie daj się nabrać na wnuczka i na policjanta!”, 

 
Dofinansowanie przedsięwzięć ze środków WFOŚiGW
Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach zapraszają serdecznie wszystkich przedsiębiorców na spotkanie,
 
71 lat temu powrócili z hitlerowskiego obozu w Potulicach
19 lutego 2016 roku pod obeliskiem upamiętniającym powrót 54 czeladzkich dzieci z obozu w Potulicach, odbyła się uroczystość z okazji 71. rocznicy zakończenia tego wojennego dramatu.
 
Uwaga! Prace na parkingu!

 
Pamięć o „Dzieciach Potulic”
Burmistrz Miasta Czeladź Zbigniew Szaleniec oraz prezes Związku Kombatantów RPiBWP
 
Serbskie klimaty w Czeladzi
13 lutego 2016 roku w Galerii Sztuki Współczesnej „Elektrownia” odbyła się impreza pod hasłem „Wieczór z Serbią”,
 
W 40-lecie pierwszej wymiany Czeladź - Auby
Dzisiaj, 15 lutego 2016 roku, w Sali Lustrzanej Muzeum Saturn w Czeladzi podpisany został
 
Brązowy medal na Festiwalu Siatkówki
Pierwszy dzień siatkarskich  zmagań za nami. 32 drużyny walczące na 8 boiskach i ponad 90 zawodniczek w hali MOSiR, tak statystycznie można przedstawić turniej „dwójek”.
 
Romantyczne Walentynki

 
 14 lutego 2016 roki o godz. 17:00 w Galerii Sztuki Współczesnej "ELEKTROWNIA" przy ul. Dehnelów 45 zapraszamy na Romantyczne Walentynki w Czeladzi.
 
« pierwszapoprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następnaostatnia »

Strona 1 z 103