CKS Czeladź w Barcelonie
Prawdziwa sportowa przygoda czeka młodych piłkarzy CKS-u Czeladź. W dniach 27 czerwca-4 lipca br. drużyny młodzieżowe reprezentujące ten klub wezmą udział w międzynarodowym turnieju piłkarskim, który rozegrany zostanie na wybrzeżu Costa Brava w Hiszpanii.
 
Do Katalonii pojedzie w sumie ponad 50 zawodników z trzech kategorii wiekowych: juniorzy młodsi (rocznik 1999), młodzicy (roczniki 2002 i 2002) oraz orlicy (roczniki 2004 i 2005). Turniej organizowany przez Kataloński Związek Piłki Nożnej to wielka impreza, w której udział weźmie ponad 200 drużyn z całego świata, w tym między innymi, z takich krajów jak: Kanada, USA, Grecja, Austria, Szkocja, Niemcy, Finlandia, Francja, Włochy, Holandia, Norwegia i Rumunia. Nie zabraknie też, rzecz jasna, gospodarzy, a Polskę reprezentować będą dwa kluby. Wszystkie mecze rozegrane zostaną na terenie unikalnego kompleksu sportowego, w skład którego wchodzi aż 14 pełnowymiarowych boisk piłkarskich. Czeladzianie zamieszkają w miejscowości Blanes, w hotelu usytuowanym tuż przy samej plaży. Oprócz sportowej rywalizacji niewątpliwą atrakcją wyjazdu do Hiszpanii będzie wycieczka do stolicy Katalonii, w czasie której młodzi, czeladzcy piłkarze będą mieli możliwość zwiedzenia legendarnego stadionu Camp Nou, na którym mecze rozgrywa jeden z najlepszych klubów na świecie, jakim jest FC Barcelona.
– Fakt, że dojdzie do tego wyjazdu to wielka zasługa trenera Mariusza Grząby i kierownika drużyny Jarosława Pałgana – podkreśla kierownik do spraw sportu w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, Mateusz Cichoń, który aktualnie koordynuje działalność sportową w naszym mieście. – Dziękuję również za wsparcie burmistrzowi Zbigniewowi Szaleńcowi – dodaje.
– Jak wiadomo, mam za sobą piłkarską przeszłość – przypomina Zbigniew Szaleniec. – Byłem zarówno zawodnikiem, jak i szkoleniowcem, a karierę trenerską rozpoczynałem od pracy z grupami młodzieżowymi. Wiem doskonale, jak wielkim przeżyciem dla młodych graczy jest udział w tak dużej, międzynarodowej imprezie. Z jednej strony, jest to szansa skonfrontowania swoich umiejętności z rówieśnikami z całego świata, a z drugiej, świetny impuls do jeszcze większego zaangażowania w treningi i dalszego rozwoju.
Miejmy nadzieję, że wyjazd do Hiszpanii zakończy się sportowym sukcesem i przyniesie zawodnikom CKS-u  wiele niezapomnianych przeżyć.
Udostępnił - Łukasz Kożuch (Wydział Promocji Miasta) - 2015-04-14 15:47:33
Opublikował - Łukasz Kożuch (Wydział Promocji Miasta) - 2015-04-14 15:47:33
Zmienił - Łukasz Kożuch (Wydział Promocji Miasta) - 2015-04-14 21:54:52