Wakacyjne warsztaty teatralne w Teatrze Zagłębia
altTeatr Zagłębia w Sosnowcu zaprasza młodzież w wieku 13-16 lat do udziału w bezpłatnych wakacyjnych warsztatach teatralnych w Teatrze Zagłębia. Projekt „Tak to widzę: szkoła” organizowany jest w ramach akcji „Lato w teatrze” i dofinansowany został przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.


 
W ramach projektu odbędą się warsztaty w trzech grupach: aktorskiej, scenograficzno-kostiumowej oraz multimedialnej. Codziennie przez dwa tygodnie uczestnicy będą pracować nad spektaklem pod opieką profesjonalnych artystów. Na koniec przedstawienie zostanie dwukrotnie zaprezentowane publiczności na scenie Teatru Zagłębia.  

Tematem projektu jest szkoła i edukacja. Organizatorzy są ciekawi, jak młodzież widzi w niej swoje miejsce - czy czuje się jego partnerem, jakie ma doświadczenia związane z byciem ocenianym, co ją inspiruje, porusza i daje pozytywną energię. To wypowiedzi, przemyślenia i skojarzenia związane z doświadczeniem edukacji będą najważniejsze – one staną się tworzywem spektaklu.

Warsztaty będą odbywały się od 3 do 14 sierpnia br. w godz. 9:00-15:00. Pokazy finałowe zaplanowane są na dni 15-16 sierpnia br. Uczestnictwo warsztatach jest bezpłatne pod warunkiem udziału w całym dwutygodniowym cyklu oraz w spotkaniu organizacyjnym, które odbędzie się 22 czerwca br.

Na zgłoszenia czekamy do 15 czerwca. Warunkiem jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego wraz z częścią opisową oraz wysłanie go pocztą elektroniczną bądź dostarczenie do Biura Obsługi Widzów Teatru Zagłębia do 15 czerwca. Liczba miejsc jest ograniczona, o zakwalifikowaniu się do projektu uczestnicy zostaną powiadomieni do 18 czerwca br.

alt

Formularz zgłoszeniowy można pobrać na stronie: www.teatrzaglebia.pl

Informacje organizacyjne:
Ewa Koralewska
Biuro Obsługi Widzów Teatru Zagłębia
Pon-Pt: 8:00-15:00
tel. 32 266 11 27
www.teatrzaglebia.pl
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Udostępnił - Wiesława Konopelska (Wydział Promocji Miasta) - 2015-05-19 14:41:02
Opublikował - Wiesława Konopelska (Wydział Promocji Miasta) - 2015-05-19 14:41:02
Zmienił - Wiesława Konopelska (Wydział Promocji Miasta) - 2015-05-19 14:55:14