Czeladzki Piknik Samorządowy
 31 maja w ramach obchodów 25-lecia samorządności w Polsce na rynku Starego Miasta odbył się Czeladzki Piknik Samorządowy. 
 
Swe stoiska zaprezentowali rękodzielnicy, przedstawiciele organizacji pozarządowych i stowarzyszeń, a także Starostwa Powiatu Będzińskiego, które było partnerem Miasta Czeladź w organizacji imprezy. Występy artystyczne rozpoczęły się od finału Festiwalu Twórczości Dzieci i Młodzieży „Czeladzkie Talenty 2015”,  który w tym roku zorganizowany został w nowej formule. W przeglądach: plastycznym, muzycznym i tanecznym profesjonalne jury wybierało najlepszych młodych twórców i wykonawców w poszczególnych kategoriach wiekowych, którzy ich zdaniem zasłużyli na przyznanie tytułu „Czeladzki Talent 2015” . Nie wskazywano jednak kolejnych miejsc. W każdej kategorii jurorzy mogli przyznać dowolną ilość nagród i tytułów. W konsekwencji, we wszystkich kategoriach łącznie twórcy prac plastycznych, soliści oraz zespoły muzyczne i taneczne zgarnęli łącznie 137 „Czeladzkich Talentów 2015”, w postaci specjalnie odlanych monet ze stosownymi certyfikatami. Lista wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych jest dostępna na stronie www.czeladz.pl. Czeladź tańcem stoi. Rewelacyjni soliści i wieloosobowe formacje zdecydowanie zdominowały tegoroczny finał, a publiczność, która szczelnie otoczyła specjalnie przygotowany podest miała co podziwiać. Ponadto, „Czeladzkie Talenty 2015” za całokształt twórczości artystycznej otrzymała Wiktoria Iwanowska i zespół wokalny „Pod Kluczem”.
Atrakcją wieczoru był specjalny koncert zespołu Habakuk, który w tym roku, podobnie jak samorządność w Polsce, obchodzi swe 25-lecie. W programie nie zabrakło kultowych pieśni barda wolności Jacka Kaczmarskiego zaaranżowanych w rytmach reggae. Na najbardziej wytrwałych widzów czekała niespodzianka. Otóż na scenie pojawili się ci, którzy klika godzin wcześniej odebrali Nagrodę Burmistrza Miasta Czeladź, czyli formacja Konopians. Ich krótki, okolicznościowy występ wprawił tańczących pod sceną w radosny trans i był zapowiedzią „pełnometrażowego” koncertu, jaki słynni Konopiansi dadzą w sobotę 27 czerwca w Parku Grabek z okazji „Dni Czeladzi”.
Udostępnił - Łukasz Kożuch (Wydział Promocji Miasta) - 2015-06-02 14:06:35
Opublikował - Łukasz Kożuch (Wydział Promocji Miasta) - 2015-06-02 14:06:35
Zmienił - Łukasz Kożuch (Wydział Promocji Miasta) - 2015-06-02 14:20:03