III Mistrzostwa Polski Saunamistrzów zakończone
 Puchary dla Drużyn rozdane Iza Krupa i Mateusz Kupiński z Term Rzymskich zgarnęli 2 najważniejsze tytuły - Drużynowych Międzynarodowych Mistrzów Polski oraz Drużynowych Mistrzów Polski!!
 
To właśnie oni razem z Łukaszem Stajno i Sebastianem Dziurskim będą reprezentować Polskę w Mistrzostwach Świata w Thermen Sinsheim. Gratulujemy wszystkim Drużynom i dziękujemy za piękne seanse.


O mistrzostwach

W dniach 03-07.06.2015 w Termach Rzymskich Pałacu Saturna w Czeladzi odbyły się jedyne w swoim rodzaju spektakularne wydarzenie w świecie saunowym – III Mistrzostwa Polski Saunamistrzów, a II w konwencji Międzynarodowej. Przedsięwzięcie, w którym o miano zwycięzcy rywalizowali najlepsi Saunamistrzowie, z najlepszych obiektów saunowych w całej Polsce. Mistrzostwa Polski Saunamistrzów organizowane są po raz trzeci w Termach Rzymskich. Po raz drugi do walki o tytuł staną również światowej klasy Saunamistrzowie z zagranicy.

Jest to wydarzenie tym bardziej szczególne i niezwykłe, ponieważ patronatem objął nas Polski Komitet Olimpijski oraz Burmistrz Miasta Czeladź Zbigniew Szaleniec.

Zwycięża zawodnik, który według fachowego Jury i publiczności wykona najpiękniejszy seans saunowy, czyli ceremonię naparzania w saunie. Polega ona na rozprowadzaniu gorącego powietrza za pomocą ręcznika czy wachlarza po wnętrzu sauny. Używane są przy tym aromaty, muzyka, kostiumy czy choreografia, które w połączeniu ze sztuką wachlowania ręcznikiem czynią z rytuału unikalny pokaz.

Saunamistrzowie oceniani byli  w 6 kategoriach:

    Profesjonalizm Saunamistrza i ogólne odczucia
    Wzrost temperatury podczas seansu
    Techniki wachlowania i rozprowadzania ciepła
    Zapach i jego intensywność
    Temat i jego spójność z seansem
    Elementy show

    Synchronizacja i współpraca – TYLKO KONKURECNCJA DRUŻYNOWA

Udostępnił - Łukasz Kożuch (Wydział Promocji Miasta) - 2015-06-08 11:12:53
Opublikował - Łukasz Kożuch (Wydział Promocji Miasta) - 2015-06-08 11:12:53
Zmienił - Łukasz Kożuch (Wydział Promocji Miasta) - 2015-06-09 15:11:08