I Festiwal Piłkarski Coerver Coaching
W niedziele 7 czerwca na boisku bocznym o sztucznej nawierzchni przy ul. Sportowej 7 w Czeladzi,Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wraz z Akademią Coerver Coaching zorganizował I Festiwal Piłkarski Coerver Coaching.
 
W zawodach uczestniczyło ok.40 dzieci między innymi byli to zawodnicy, którzy uczestniczą w zajęciach Coerver Coaching, a zarazem grający w swoich macierzystych klubach oraz nie związani z akademią a nawet z klubem, także impreza przeznaczona była dla wszystkich chętnych.
Zawodnicy zostali podzieleni na dwie grupy: GRUPA MŁODSZA (rocznik 2005-2007), GRUPA STARSZA (rocznik 2002-2004) W grupie młodszej udział wzięły 3 drużyny,natomiast w grupie starszej 5 drużyn, rywalizowano na czterech boiskach,na których ustawione były tzw. bazooki czyli małe bramki. Organizacja turnieju oparta była na zasadzie małych gier zgodnie z metodologią Coerver Coaching,także każda drużyna składała się z 4 zawodników. Turniej rozgrywano w systemie każdy z każdym. Oprócz meczów, uzupełnieniem Festiwalu również były specjalne zabawy w formie challengu, gdzie zawodnicy również mogli zdobywać tzw "złote punkty”, które również wliczały się w punktację końcową.
Myślę, że to był super pomysł zorganizowanie tego Festiwalu, ponieważ mogły w nim uczestniczyć wszystkie dzieci i te związane oraz  nie związane z klubem. W małych grach dzieci mają szansę na większą ilość kontaktu z piłką,co przynosi młodym zawodnikom dużą satysfakcję i zabawę,a o to właśnie chodzi, by po każdym meczu dziecko było uśmiechnięte niezależnie od wyniku  - mówi Tomasz Spyra, obecnie trener Coerver Coaching Polska.

Po wyłonieniu zwycięzców,drużyny zajmujące od pierwszego do trzeciego miejsca zostały uhonorowane medalami.

Przypomnijmy, iż system Coerver Coaching skoncentrowany jest na rozwoju indywidualnych umiejętnościach piłkarskich, czyli mistrzowskiego panowania nad piłką. Od 31 lat z metody tej w procesach szkolenia młodych zawodników w swoich akademiach piłkarskich korzystają czołowe kluby z całej Europy m.in. AC Milan, Real Madryt, Arsenal Londyn, Bayern Monachium.

zdjęcia: Piotrek Jachimowicz


Udostępnił - Łukasz Kożuch (Wydział Promocji Miasta) - 2015-06-08 15:13:23
Opublikował - Łukasz Kożuch (Wydział Promocji Miasta) - 2015-06-08 15:13:23