Inauguracja roku szkolnego
Jak co roku 1 września stał się okazją to powitań i podsumowań. W czeladzkich placówkach oświatowych powitano nowy rok szkolny.
 
Uroczysta inauguracja roku szkolnego tym razem odbyła się w Miejskim Zespole Szkół. Swoją obecnością uświetnili ją poseł Jarosław Pięta, burmistrz Zbigniew Szaleniec, zastępcy burmistrza Beata Zawiła i Elżbieta Dmitruk, Przewodnicząca Rady Miejskiej Jolanta Moćko i inni radni.
W Szkole Podstawowej nr 1 przekazano do użytku nowe boisko. Wstęgę przecinali przedstawiciele władz Miasta i dyrekcja szkoły. Inauguracyjnego gola strzelił sam burmistrz Zbigniew Szaleniec.
Również w obecności miejskich oficjeli odbyło się otwarcie filii Żłobka Miejskiego przy ul. Krótkiej. W nowym oddziale znalazło się miejsce dla 16 dzieci. W przyszłym roku planowane jest otwarcie kolejnej filii. Działania te pozwolą w 100% pokryć zapotrzebowanie na miejsca w placówkach dla czeladzkich maluchów.
Ponadto, podczas dwóch miesięcy wakacji, wykonano kapitalny remont sali sportowej w Miejskim Zespole Szkół, modernizację tarasu w Przedszkolu nr 4 oraz wiele innych remontów i renowacji sal lekcyjnych i korytarzy w czeladzkich placówkach oświatowych.

Udostępnił - Anna Tatarek (Wydział Promocji Miasta) - 2015-09-02 08:33:52
Opublikował - Anna Tatarek (Wydział Promocji Miasta) - 2015-09-02 08:33:52
Zmienił - Anna Tatarek (Wydział Promocji Miasta) - 2015-09-02 14:39:57