Finisaż wystawy "Remuh"
29 września (wtorek) o godz. 17.oo zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Nogajowej w Czeladzi przy ul. 1 Maja 27 na finisaż wystawy Adama Gryczyńskiego "Remuh". 
 
Wydarzeniu towarzyszyć będzie pokaz unikatowych archiwalnych i współczesnych fotografii z krakowskiego Kazimierza. Wieczór uświetni występ jazzmana i mistrza gitary Ryszarda Styły.

Synagoga Remuh znajdująca się na krakowskim Kazimierzu wraz z przylegającym do niej starym cmentarzem tworzą unikalny i bezcenny zespół żydowskiej architektury i sztuki sakralnej sięgający XVI wieku. Na murze dziedzińca znajdują się liczne tablice upamiętniające zasłużonych, jak i zabitych podczas II wojny światowej krakowskich Żydów. Obecnie synagoga jest jedynym żydowskim domem modlitwy w Krakowie, w którym regularnie odbywają się nabożeństwa.

Adam Gryczyński- pedagog, artysta-fotografik, animator kultury. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików, autor ponad 100 wystaw indywidualnych pokazywanych w Polsce i za granicą, m.in. w USA, Niemczech, Brazylii, Rosji, Norwegii, Chorwacji, we Włoszech, na Litwie, Białorusi i Węgrzech.

Ryszard Styła zaliczany jest do najbardziej wszechstronnych polskich gitarzystów. Koncertuje pomiędzy Polską, Kanadą i USA. Jest częścią krakowskiej sceny jazzowej nieprzerwanie od ponad 30-tu lat
Udostępnił - Łukasz Kożuch (Wydział Promocji Miasta) - 2015-09-14 15:20:37
Opublikował - Łukasz Kożuch (Wydział Promocji Miasta) - 2015-09-14 15:20:37