Historyczny kalendarz "Czeladź 1913 roku..."
 Kalendarz 2016 – Czeladź 1913 roku w obiektywie Towarzystwa Opieki nad Zabytkami Przeszłości
 
Już po raz trzeci Muzeum Saturn w Czeladzi jest wydawcą historycznego kalendarza służącego nie tylko odliczaniu kolejnych dni, ale przede wszystkim będącego swoistą pamiątką, na którą z pewnością pożądliwie zerkać będą wszyscy pasjonaci dziejów Czeladzi i miłośnicy jej archiwalnych obrazów. Kilkadziesiąt czarno-białych fotografii obiektów, dziś nieistniejących, a nierozerwalnie związanych z naszym miastem – tak w skrócie wygląda ów kalendarz, opublikowany specjalnie na okoliczność przypadającej w nadchodzącym roku 110. rocznicy powstania Towarzystwa Opieki nad Zabytkami Przeszłości, stowarzyszenia stawiającego sobie za cel ochronę zabytków i polskiego dziedzictwa kultury.
Wizerunki Czeladzi sprzed lat utrwalone na szklanych negatywach, będące dziełem zasłużonych członków Towarzystwa – Bronisławy Kondratowiczowej oraz Juliusza Kłosa, zostały po raz pierwszy zaprezentowane czeladzianom w 2011 r. podczas wystawy „Na szkle zapamiętane” zorganizowanej we współpracy z Instytutem Sztuki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Dzisiaj ten unikatowy i jakże cenny zbiór na łamach najnowszego wydawnictwa Muzeum Saturn znów trafia do szerokiego kręgu odbiorców.
Serdecznie zachęcamy do zakupu tego wyjątkowego kalendarza, a wraz z nim do nostalgicznej wędrówki po zaułkach starej Czeladzi.

Kalendarz w cenie 18,00 zł można nabyć w Muzeum Saturn w godzinach pracy instytucji.
Udostępnił - Anna Tatarek (Wydział Promocji Miasta) - 2015-09-23 08:11:59
Opublikował - Anna Tatarek (Wydział Promocji Miasta) - 2015-09-23 08:11:59