Jarmark Czeladzki 2015
 W niedzielę 27 września 2015 r. przy kościele Parafii pw. Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w Czeladzi odbywać się będzie starodawny Jarmark Czeladzki 1636-2015 oraz parafialny odpust.
 
Pod koniec września przez długie wielki odbywał się Jarmark, który rozsławiał Czeladź na cały region. Jarmark Czeladzki to tradycja i zarazem przywilej Czeladzi sięgający aż 1636 roku.
Przy okazji Jarmarku Czeladzkiego możemy spodziewać się wielu atrakcji, a wśród nich średniowieczne stragany, historyczne stroje, ognisko rycerskie dla przybyłych na jarmark, wizyta prawdziwych rycerzy oraz inscenizacja walki rycerzy. Będzie można posłuchać muzyki na żywo, będą tańce, śpiewy i atrakcje dla dzieci. To będzie wyjątkowy dzień dla parafii, a także dla Czeladzi. Kolejny już Jarmark Czeladzki jest stale powrotem do źródeł historycznych i kulturalnych Czeladzi. Już dziś serdecznie zapraszamy.
Ognisko rycerskie planowane jest w niedzielę w godz. od 13:30 do 16:00 na placu kościelnym. Przy ognisku czas umili nam muzyka na żywo. Ponad to w między czasie na uczestników imprezy czekają pokazy walki, swoje umiejętności zaprezentują rycerze z bractwa rycerskiego. Będą stoiska z jedzeniem, zabawkami, a także ze średniowiecznym uzbrojeniem, rękodziełem, antykami i wiele innych. Dla dzieci będzie mnóstwo atrakcji, m.in. dmuchany średniowieczny zamek, zabawy oraz konkursy.
Patronat Honorowy nad tegorocznym  Jarmarkiem Czeladzkim objęli: Waldemar Andzel (Poseł na Sejm RP), Arkadiusz Watoła (Starosta Będziński) oraz Zbigniew Szaleniec (Burmistrz Czeladzi). Dzięki nim oraz pozostałym sponsorom na jarmarku czeka nas wiele atrakcji, takich jak: pokazy rycerskie, muzyka na żywo, ognisko i poczęstunek.
Wstęp wolny.
więcej na: www.Jarmark.Czeladz.org
Ognisko rycerskie oraz różne atrakcje Jarmarku Czeladzkiego odbędą się na terenie placu kościelnego. Dmuchańce, trampoliny, stoiska z rękodziełem, mieczami rycerskimi, tradycyjnymi wypiekami i antykami będą rozłożone na boisku przy parafii od strony ul. Orzeszkowej. Tradycyjne stoiska odpustowe z plastikowymi zabawkami, preclami i balonikami będą stały na parkingu między parafią, a blokiem Dziekana 6.
Patronat medialny nad Jarmarkiem Czeladzkim 2015 sprawują: Telewizja Polska S.A. Oddział Katowice (telewizja), Echo Czeladzi (prasa) oraz tradycyjnie portal www.Czeladz.org (internet).
Udostępnił - Anna Tatarek (Wydział Promocji Miasta) - 2015-09-25 07:42:06
Opublikował - Anna Tatarek (Wydział Promocji Miasta) - 2015-09-25 07:42:06