Triennale Grafiki Polskiej - Zaproszenie na Wernisaż
"Ta najbardziej prestiżowa i najważniejsza ogólnopolska impreza graficzna o charakterze konkursowym stanowi cykliczny przegląd polskiej grafiki współczesnej.
 


Celem Triennale jest ujawnienie aktualnych i najbardziej wartościowych postaw oraz tendencji w obszarze tej dyscypliny, która poprzez dialog ze stale zmieniającym się medium – anektującym w swój obszar choćby potencjał współczesnych sposobów obrazowania, czy ewolucyjny charakter praktyk wywodzących się z technologii druku – buduje istotny i jedyny w swoim rodzaju przekaz, redefiniując jednocześnie swoją tożsamość i zakres pojęciowy.
Jest więc Triennale okazją do przyjrzenia się, czym i gdzie dziś jest polska grafika artystyczna, pozostająca wciąż fenomenem na gruncie rodzimej sztuki".

                                                        Grzegorz Hańderek, Kurator 9. TGP



Wystawa w Galerii Elektrownia jest wystawą towarzyszącą, na której swe prace będą prezentować jurorzy Triennale Grafiki Polskiej: Marcin Białas, Tomasz Daniec, Marcin Hajewski, Grzegorz Hańderek, Andrzej Łabuz, Dorota Nowak-Rodzińska, Artur Oleś, Mirosław Pawłowski, Krystyna Piotrowska, Małgorzata Warlikowska.

Wystawa będzie czynna w terminie 1-31 października 2015 r. Wernisaż w dn. 1 października 2015 o godz. 18.00 Gorąco Zapraszamy

Udostępnił - Łukasz Kożuch (Wydział Promocji Miasta) - 2015-10-01 10:53:08
Opublikował - Łukasz Kożuch (Wydział Promocji Miasta) - 2015-10-01 10:53:08
Zmienił - Anna Tatarek (Wydział Promocji Miasta) - 2015-10-01 12:20:37