Nowoczesna hala targowa powstanie w Czeladzi
Zgodnie z planem, w tym roku w naszym mieście przy ul. Szpitalnej powstanie nowoczesna hala targowa, która zastąpi targowiska funkcjonujące aktualnie przy ul. Szpitalnej i Grodzieckiej.
 
Wkrótce ogłoszony zostanie konkurs na wyłonienie partnera, który w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego na gruntach należących do gminy wybuduje parkingi i halę targową. Na wizualizacjach prezentujemy wstępną koncepcję zagospodarowania terenu. Docelowo hala targowa może wyglądać nieco inaczej, gdyż zadaniem podmiotów biorących udział w konkursie będzie przygotowanie własnego projektu architektonicznego, a także wyceny kosztów jego realizacji.
– Jestem przekonany, że nowy obiekt nie tylko zmieni wizerunek tej części miasta, ale także znacząco poprawi komfort pracy kupców i jakość obsługi klientów – podkreśla burmistrz Zbigniew Szaleniec, który ostatnio po raz kolejny spotkał się z osobami prowadzącymi sprzedaż na targowiskach. – Ich zdania na temat planowanej inwestycji są podzielone, ale systematycznie rośnie grupa tych, którzy uważają, że jest to rozwiązanie optymalne – dodaje burmistrz.  W nowo wybudowanej hali pierwszeństwo wynajmu będą mieli obecnie handlujący kupcy z obu targowisk.


Udostępnił - Anna Tatarek (Wydział Promocji Miasta) - 2016-01-15 12:13:54
Opublikował - Anna Tatarek (Wydział Promocji Miasta) - 2016-01-15 12:13:54