Peru w fotografii Victora Gradosa
altDebiutancką wystawę autorską Victora Gradosa – fotografika z Czeladzi, można oglądać w Galerii „Exlibris” Miejskiej Biblioteki Publicznej. Wczoraj, 14 stycznia odbył się jej wernisaż, połączony ze spotkaniem autorskim i projekcją multimedialną.


 
Wywodzący się z Peru, a osiadły przed laty w Czeladzi artysta, pokazał cykl zdjęć zatytułowany „Machu Picchu i Cusco”, będących zapisem jego wędrówki zarówno do miejsca urodzenia, czyli w okolice Limy,  ale także do najsłynniejszych miejsc w Peru. Wraz z autorem znakomitych fotografi,i można było przemierzyć tysiące kilometrów po górach i miastach tego pięknego kraju.
Fascynująca tematyka ekspozycji przyciągnęła wiele osób, chcących zapewne poznać nie tylko ten kraj, ale także i autora pokazanych zdjęć. Gości, wśród których był burmistrz miasta Zbigniew Szaleniec, także rodzina i przyjaciele Victora Gradosa, było tak wielu, że sala klubowa MBP z trudem wszystkich mogła pomieścić.
Atrakcją wieczoru był peruwiański deser, a także towarzyszący spotkaniu kiermasz oryginalnego peruwiańskiego rękodzieła,  przygotowany przez Dzieło Misyjne Archidiecezji Katowickiej.
Victor Grados jest członkiem Śląskiego Towarzystwa Fotograficznego. Fotografuje głównie Śląsk i Zagłębie.
Dodać trzeba, że zdjęcia jego autorstwa zostały opublikowane w grudniowej edycji „Echa Czeladzi”, a także znalazły się w Kalendarzu na 2016 rok wydanym przez Miasto Czeladź. Sylwetkę artysty oraz jego zdjęcia pokazaliśmy wcześniej, w październikowym wydaniu „Echa Czeladzi”, w ramach cyklu „Śladami sztuki najnowszej”.
altaltalt
Udostępnił - Wiesława Konopelska (Wydział Promocji Miasta) - 2016-01-15 15:33:58
Opublikował - Wiesława Konopelska (Wydział Promocji Miasta) - 2016-01-15 15:33:58
Zmienił - Wiesława Konopelska (Wydział Promocji Miasta) - 2016-01-15 15:44:58