Medale za miłość
29 stycznia w Muzeum Saturn po raz pierwszy w tym roku obchodzono Złote i Diamentowe Gody Małżeńskie.
 
W nagrodę za ponad pięćdziesiąt wspólnych lat Burmistrz Miasta Zbigniew Szaleniec wręczył  dwunastu parom medale, listy gratulacyjne oraz nagrody jubileuszowe.
W szacownym gronie jubilatów aż trzy pary świętowały  Diamentowe Gody Małżeńskie.
Jubileusz był najlepszą okazją do wzajemnych podziękowań oraz do odnowienia przysięgi małżeńskiej. Przy symbolicznej lampce szampana i  dźwiękach fortepianu było nadzwyczaj uroczyście i wzruszająco.
60-lecie pożycia małżeńskiego obchodzili Państwo Stanisław i Helena Chybowie, Bogusław i Janina Koprowscy oraz Franciszek i Irena Mrówkowie, zaś 50-lecie świętowali Państwo Witold i Agnieszka Francikowscy, Jan i Zofia Gąsiorowie, Lesław i Halina Królowie, Zdzisław i Halina Michalscy, Lesław i Maria Sołtysikowie, Józef i Julianna Świerczowie, Józef i Zenobia Trelowie, Janusz i Barbara Wójcikowie oraz Krzysztof i Zofia Wójcikowie.

Odznaczenia za długoletnie pożycie małżeńskie nadaje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. Po zgłoszeniu przypadającej rocznicy ślubu (50, 60 i 70 lat)  jubilaci są informowani listem gratulacyjnym z kancelarii Prezydenta RP o przyznanych medalach. Następnie otrzymują oficjalne zaproszenie na uroczystość, której organizatorem jest Urząd Stanu Cywilnego w Czeladzi.
Małżonkowie obchodzący 60. rocznicę małżeństwa otrzymują specjalny medal  fundowany przez Burmistrza Miasta. 
Udostępnił - Łukasz Kożuch (Wydział Promocji Miasta) - 2016-02-02 08:21:18
Opublikował - Łukasz Kożuch (Wydział Promocji Miasta) - 2016-02-02 08:21:18
Zmienił - Anna Tatarek (Wydział Promocji Miasta) - 2016-02-02 09:10:21