Zagraliśmy dla Waldka
30 stycznia  2016 roku odbył się II Charytatywny Turniej Halowy w Piłce Nożnej „Gramy dla Waldka”, którego organizatorami były MOSIR Czeladź, Miasto Czeladź oraz Jura Cup.
 
Całkowity dochód z imprezy przeznaczony zostanie na rehabilitację znajdującego się w stanie śpiączki, po serii poważnych komplikacji zdrowotnych, Waldemara Lubnau, byłego piłkarza CKS-u Czeladź i kilku innych klubów.
W turnieju wzięło udział 20 drużyn, które do rywalizacji przystąpiły już o 8.00 rano. O godzinie 14.30 odbyło się oficjalne otwarcie turnieju. Wśród gości specjalnych znaleźli się, między innymi, Kamil Kosowski – były reprezentant naszego kraju i Mistrz Polski, Dariusz Dudek – były zawodnik ekstraklasy w barwach takich zespołów, jak Legia Warszawa, czy też Widzew Łódź, Łukasz Konopka – pochodzący z Czeladzi aktor, znany z ról w serialach „Czas honoru” i „Na wspólnej” oraz Marcin Czubak – finalista programu „Top Chef”. Oficjalnego otwarcia dokonał Burmistrz Miasta Czeladź Zbigniew Szaleniec. Zaraz potem wszyscy obecni goście mogli zobaczyć krótką prezentacje z przebiegu całej akcji charytatywnej przygotowaną przez Patryka Jurczyńskiego. Zaraz potem rozpoczęła się licytacja przedmiotów, zgromadzonych przez organizatorów. Największym zainteresowaniem cieszyły się koszulki z autografami, między innymi: Kuby Błaszczykowskiego, Arkadiusza Milika, Kamila Kosowskiego, Dariusza Dudka, Legii Warszawa, Zagłębia Sosnowiec i libero siatkarskiej reprezentacji Polski, Pawła Zatorskiego. Każda z nich została sprzedana za kwotę powyżej 500 złotych. Licytacyjne rekordy to piłka (1 000 złotych) i koszulka (1 500 złotych), obie z kompletem podpisów aktualnych reprezentantów Polski. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również licytacje, przeprowadzone między meczami rozgrywanymi w dalszej części turnieju. Łączy dochód z niej wyniósł niemal 11 000 złotych.
Pierwsze miejsce w turnieju zajęła drużyna Komandor, która w finale pokonała RŚLG Katowice. Za nimi uplasował się zespół Górnika Piaski, w meczu o miejsce na podium lepszy od Sengamu Sport. Wybrano najlepszego bramkarza turnieju, który zarazem okazał się bramkarz najmłodszy, zaledwie dwunastoletni Oskar Cieślik (Bodzio TEAM). Najlepszym strzelcem został  Jakub Machura, natomiast za najlepszego zawodnika turnieju uznano Radosława Piętkę z Górnika Piaski
W czasie turnieju zebranie pieniędzy dla Waldka było możliwe, między innymi, dzięki: wolontariuszom, którzy dzielnie się spisywali zbierając fundusze od gości  przybyłych na turniej, stoisku z gadżetami oraz pamiątkami z turnieju, które prowadzone było przez Agencję Reklamową „Agness” i Akademię Wyobraźni „Kajune”, kiermaszowi książek zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną,  a także  dzięki stoisku z kawą, herbata, ciastem i napojami.
Dziękujemy wszystkim wolontariuszom i innym osobom oraz podmiotom wspierającym akcję. Znaleźli się wśród nich: dyrektor Centrum Handlowego M1 w Czeladzi Borysław Niźnik, członkowie Czeladzkiej Inicjatywy Samorządowej, Miejski Zespół Szkół w Czeladzi, Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 7, Gimnazjum nr 2. Czeladzkie przedszkola również wzięły udział w Akcji. Serdecznie dziękujemy  naszym milusińskim rodzicom i dyrektorom. W zbiórkę funduszy włączyły się też instytucje miejskie: Urząd Miasta Czeladź, Zakład Inżynierii Komunalnej, Miejski Zarząd Gospodarki Komunalnej, Czeladzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, Zakład Budynków Komunalnych, Miejska Biblioteka Publiczna i Muzeum „Saturn” w Czeladzi.
Serdeczne podziękowania kierujemy również do sponsorów i współorganizatorów, w tym dla takich firm jak: Delta Oil, Totu, Decathlon Sosnowiec, Mad Mick, Przedszkole Calineczka, Energy, Baby Planet, Hotel Rycerski – Stefan Gos, Mercedes Benz Sosnowiec – Łukasz Cichy, Eurocas Volvo – Marcin Feruś.
Serdeczne gratulacje dla wszystkich zwycięzców II Charytatywnego Turnieju „Gramy dla Waldka”.
Wszystkim darczyńcom i współorganizatorom dedykujemy cytat z wiersza Adama Asnyka:
„Dla serc szlachetnych najwyższą rozkoszą,
gdy drugim radość w niedoli przynoszą”
Ostateczny wynik charytatywnej akcji „Gramy dla Waldka” podamy 9 lutego.

Udostępnił - Anna Tatarek (Wydział Promocji Miasta) - 2016-02-02 08:38:58
Opublikował - Anna Tatarek (Wydział Promocji Miasta) - 2016-02-02 08:38:58
Zmienił - Łukasz Kożuch (Wydział Promocji Miasta) - 2016-02-10 09:46:42